James Bhutty Moore-morial Race 2021 (Sanctioned)

Venue: Pilot Bay, Mount Maunganui
Date: Sat 6th Feb 2021
Distance: 32km
Host: Hei Matau Paddlers

Entries

2021 James (Bhutty) Moore-morial race

Starts: Sat 6th Feb 2021
Entries Close: Thu 4th Feb 2021

40-49 Mens Individual - Outrigger Canoe

  1. Aaron Kereopa
  2. Andrew Tupuhi
  3. Bernd Sommer
  4. Bevan Roozendaal
  5. Brad Huntley
  6. Craig Fenwick
  7. Daniel Wikaira
  8. Daniel Firth
  9. Daniel Kereopa
  10. Jason Eruera
  11. Jason Reti
  12. Jesse Teniteni
  13. Joern Scherzer
  14. Kisione Fonua
  15. Mike Rogerson
  16. Murray Clear (Pending Receipt of Payment)
  17. Paora McGrath
  18. Si Nguyen
  19. Turi Hodges

50-59 Mens Individual - Outrigger Canoe

  1. Aaron Te Ahuahu
  2. Arno Theijssen
  3. Brandon Barclay
  4. Darryl Hyne
  5. Gordon McKay
  6. Greg Jones
  7. Matt Kensington
  8. Michael Roberts
  9. Mike Weiss
  10. Myka Nuku
  11. Whare Randell

Open Mens Individual - Outrigger Canoe

  1. Bradley Anderson
  2. Callum O'Leary
  3. Carl Barnes
  4. Eric Holland-Waterson
  5. JOHNO SMITH
  6. Jon Lobb
  7. Julius Petersen
  8. Kier Henry
  9. Koroiti Tongia
  10. Luke Wainui (Pending Receipt of Payment)
  11. Marcel Hellesoe
  12. Mark Cresswell
  13. mark roozendaal
  14. Mitch Zandstra
  15. Narada Bury (Pending Receipt of Payment)
  16. Pa Taikato
  17. Paul Roozendaal
  18. Slade Butler
  19. Steve Roulston
  20. Steven Outwin

19-23 Mens Individual - Outrigger Canoe

  1. Kacey Ngataki

60-69 Mens Individual - Outrigger Canoe

  1. Peter Corbishley

50-59 Womens Individual - Outrigger Canoe

  1. Anita Taggart (Pending Receipt of Payment)

Open Womens Individual - Outrigger Canoe

  1. Maddie Dawe

40-49 Womens Individual - Outrigger Canoe

  1. Nicky Kingi

50-59 Mens Individual - Ski

  1. Andrew Czar
  2. Chris Emmett
  3. David Blackford
  4. Graeme Edwards
  5. ian mercer
  6. Neville Coombe (Pending Receipt of Payment)
  7. Oskar Stielau
  8. Peter Hartley
  9. Rob Nicol
  10. Ross Heald
  11. Tim Eves

40-49 Mens Individual - Ski

  1. Anton Reiman
  2. Brendon Davey (Pending Receipt of Payment)
  3. Chris Borchardt
  4. Danial Bremner
  5. Garth Spencer
  6. Hayden Munro
  7. jeremy kuggeleijn
  8. Jonathon Alsop
  9. Reuben Hansen
  10. Robbie Ford
  11. Rod Russell
  12. Tamas Pinter

Open Mens Individual - Ski

  1. Ben Keys
  2. Blane Wood
  3. Daniel Peacocke
  4. Hadyn Lockie
  5. Hamish McCulloch
  6. Paul Moreno
  7. Toby Brooke
  8. Tupuria King

Open Womens Individual - Ski

  1. Anne Cairns
  2. Carly Keys
  3. Danika Mowlem
  4. Elise Legarth
  5. Jessica McDuff
  6. michelle impey

Mens Double - Outrigger Canoe

  1. B Halkyard / D King
  2. R Reti / B Pomare

Womens Double - Outrigger Canoe

  1. R Nuku / P Nuku

Mixed Double - Outrigger Canoe

  1. M Archer / M Archer

Mixed Double - Ski

  1. M Le Roux / R Mehew
Logo